STRONA GŁÓWNA

PENSJONAT "BARTEK"

Oferta

Galeria fotografii

Kontakt / Dojazd

IWONICZ ZDRÓJ

Historia i zabytki

Położenie

Warunki naturalne

Atrakcje turystyczne

Wyciąg narciarski

Imprezy kulturalne

Bankomaty

Dojazd

OKOLICE

Iwonicz

Lubatowa i Lubatówka

Krosno

Rymanów i Rymanów Zdrój

Dukla i góra Cergowa

Prządki

Zamek Kamieniec

Żarnowiec

Bóbrka (Muzeum Przemysłu Naftowego)

Haczów

LECZNICTWO

Warunki naturalne

Schorzenia leczone w Iwoniczu Zdroju

Oferta zabiegów w Iwoniczu Zdroju

Produkty sanatoryjne

Jaskinia solna "GALOS"

SANATORIA

Sanatorium Uzdrowiskowe "Sanvit"

Górnicze Sanatorium Uzdrowiskowe "Górnik"

Sanatorium Uzdrowiskowe "Wisła - Iwopol"

Szpital Uzdrowiskowy "Excelsior"

Sanatorium Uzdrowiskowe "Stomil - Ziemowit"

Sanatorium "Stare Łazienki"

Sanatorium "Biały Orzeł"

Sanatorium "Mały Orzeł"

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS

Prewentorium Uzdrowiskowe "Piast"

Sanatorium - Hotel "Pod Jodłą"

Sanatorium "Ustronie"

Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy

GALERIA FOTOGRAFII

KONTAKT / DOJAZD

 

POKOJE GOŚCINNE "BARTEK"

ul. Piwarskiego 45

38-440 Iwonicz Zdrój

tel. 13 43-503-41

tel. kom. 507-527-884 (godz. 11 - 15)

wojtprz55@interia.pl

www.iwonicz-noclegi.pl

REZERWACJE - WYŁĄCZNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ

 

PRZYDATNE STRONY WWW

Gmina Iwonicz Zdrój

Centrum Informacji Turystycznej

Uzdrowisko Iwonicz S.A.

Sanatoria w Iwoniczu Zdroju

Sklep internetowy z prod. leczniczymi

Odległości w km do Iwonicza Zdroju

Prognoza pogody dla Iwonicza Zdroju

 

OFERTA  ZABIEGÓW  W  ZAKŁADZIE  PRZYRODOLECZNICZYM

 

Kąpiel mineralna

Kąpiel, w której woda zawiera dwutlenek węgla. Zastosowanie: nadciśnienie tętnicze krwi I i II stopnia, choroby reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe stawów.

Kąpiel kwasowęglowa

Woda do kąpieli (CO2) uzyskiwana jest poprzez zmieszanie wody z bezwodnikiem kwasu węglowego w takiej ilości, aby woda kąpielowa osiągnęła temperaturę 32°-34° C. Stosowana w niewydolności krążenia, po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, w zwyrodnieniu mięśnia sercowego, w otyłości, w nerwicy.

Kąpiel zmienno-cieplna, wirowa

Wywołuje przekrwienie kończyn górnych i dolnych zmniejszając obrzęk i zastój krwi żylnej, działa przeciwbólowo i rozluźniająco na napięte mięśnie. Stosowane w chorobach reumatycznych, oraz niektórych postaciach zaburzeń krążenia obwodowego.

Kąpiel 4-komorowa

Kąpiel elektryczna z użyciem prądu galwanicznego i w zależności od skierowania przepływu prądu możemy uzyskać efekt uspokajający lub pobudzający oraz w niewielkim stopniu wpływać na podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto uzyskujemy efekt przekrwienia skóry w zakresie zanurzonych w kąpieli kończyn.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel w zwykłej wodzie, do której przez specjalny ruszt z małymi otworkami, umieszczony na dnie wanny, doprowadza się powietrze tłoczone pompą. Stosowana w stanach podniecenia nerwowego, zaburzeniach regulacji autonomicznej, nadciśnieniu, bezsenności.

Zawijanie borowinowe

Stosujemy zawijanie całkowite, zawijanie częściowe lub fason, tampony borowinowe. Działanie cieplno-przekrwienne tkanek, łączące z wpływem składników organicznych i nieorganicznych zawartych w borowinie. Główne wskazania obejmują reumatologię i rehabilitację pourazową narządu ruchu.

Natryski (bicz szkocki + natryski płaszczowe)

Działanie strumienia wody o zmiennej lub stałej ciepłocie powoduje działanie uspokajające lub może pobudzić organizm osłabiony. Tak samo następuje pobudzenie krążenia zarówno układu centralnego (serca), jak i naczyń obwodowych. Jest to zabieg regeneracyjny i hartujący.

Masaże

1. Masaż podwodny – masaże w różnej postaci – ręczny, wirowy częściowy, podwodny i całkowity powodują działanie mechaniczne na tkanki uzyskując szybsze przemieszczanie się płynów ustrojowych, co skutkuje poprawę sprawności organizmu w całości lub poszczególnych narządów.
2. Masaż pneumatyczny
3. Masaż ręczny całkowity /kręgosłupa/ ręczny częściowy – stosowany jako zabieg rozluźniający i regeneracyjny, posiada działanie przeciwbólowe, pobudzające i tonizujące.

Kinezyterapia

1. Gimnastyka indywidualna - stosowana u chorych nie nadających się do ćwiczeń zbiorowych, np. po urazach,      z zaburzeniami układu krążeniowo - oddechowego, chorych po udarach mózgu itp.
2. Gimnastyka zbiorowa.
3. Gimnastyka w basenie.
4. Ćwiczenia kondycyjne i rehabilitacyjne na przyrządach.
5. Aerobik - gimnastyka ogólnousprawniająca lub według grup dobranych z określonym schorzeniem.

Inhalacje

Stosujemy inhalacje indywidualne, zbiorowe oraz płukanie przyzębia.
Zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w trudnych warunkach.

Magnetoterapia

Zabieg elektryczny przeznaczony do terapii pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości. Powoduje uśmierzenie bólu, zapobieganie stanom zapalnym, rozluźnienie napiętych mięśni. Pozytywnie wpływa na leczenie złamania kości, uszkodzenia więzadeł, urazy ścięgien, kontuzje, zwichnięcia, skręcenia, neuralgie, nerwobóle, nerwiaki, bóle fantomowe.

Interdyn + intervac

Zabieg elektryczny - prądy interferencyjne o regulowanej częstotliwości. Zastosowanie: przeciwbólowe, przekrwienie czynne tkanek, pobudzenie osłabionych mięśni szkieletowych.

Diatermia

Zabieg elektryczny, w którym wykorzystuje się zmienne pole magnetyczne. Stosuje się w leczeniu stanów zapalnych podostrych i przewlekłych skóry, mięśni, stawów. Ma również zastosowanie w nieżytach oskrzeli, zapaleniu ucha, zatok i innych narządów. Działa przeciwbólowo.

Diadynamic

Zabieg elektryczny, w którym wykorzystuje się prądy modulowane, powstałe przez nałożenie na prąd galwaniczny prądu sinusoidalnego.
Zaleca się je najczęściej w celu uzyskania działania przeciwbólowego, zmniejszenia napięcia mięśni.

Galwanizacja

Zabieg elektroleczniczy, przepływ prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Zastosowanie: nerwobóle, polineuroropatia, w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, zaburzenia krążenia obwodowego.

Terapuls

Aparat do terapii impulsowym prądem wielkiej częstotliwości. Powoduje drgania elektromagnetyczne, formowane impulsy, których energia jest przekazywana do tkanek poddanych ich działaniu. Zmniejsza odczyn zapalny stawów, przyspiesza regenerację uszkodzonych włókien nerwowych oraz wpływa na zwiększenie obwodowego przepływu krwi.

Jonoforeza

Zabieg elektryczny polegający na wprowadzaniu jonów lub cząsteczek leków poprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działanie przeciwzapalne.

Ultradźwięki

Zabieg elektryczny. Ultradźwięki poprawiają ukrwienie, wywierają działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśni, powodują rozciąganie i ściskanie tkanek, zwane inaczej mikromasażem.

Stymalacja

Zabieg elektryczny.

Laser

Zabieg elektryczny o szerokim zastosowaniu, np. w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanów pourazowych, zapalnych skóry, gojenia zastarzałych ran, nerwo- i mięśniobólów, opryszczek, stanów zapalnych o różnym podłożu.

Lampa bioptron

Zabieg światłoleczniczy.

Lampa solux – kwarcowa

Wykorzystuje się tu promieniowanie podczerwone penetrujące w głąb tkanek powodując ich przekrwienie oraz zapobiega ewentualnym niepożądanym odczynom skórnym nadfioletu. Lampa ta emituje nadfiolet z zakresu „B” niezbędny w przemianach karotenu w witaminę D3 oraz w procesach odpornościowych organizmu.

Solarium kabina

To samo działanie co lampa kwarcowa, lecz obejmuje całe ciało, a nie fragment.

Zawijanie parafinowe

Czynnik cieplny powoduje przekrwienie zarówno powierzchowne, jak i głębokie tkanek. Zastosowanie jak w zabiegach borowinowych.

Krioterapia

Jest to leczenie zimnem. Polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek za pomocą oziębionych par azotu o temperaturze -180°C. Czas zabiegu 1-3 minuty. Działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki i poprawia ruchomość stawów.

 

Przeczytaj więcej:

- warunki naturalne Iwonicza Zdroju
- schorzenia leczone w Iwoniczu Zdroju
- produkty sanatoryjne
- oferta Jaskini Solnej "GALOS"

 

© Copyrights Pokoje Gościnne "BARTEK" 2004-2023. 38-440 Iwonicz Zdrój, ul. Piwarskiego 45, tel. 13 43 503 41, e-mail: wojtprz55@interia.pl